• Pro pleť

  čistou a svěží

 • Pro vlasy

  zdravé a bez lupů

 • Léčba akné

  a nemocí kůže

Víte co je Ghassoul?

Ghassoul (z arabského "ghassala" – čistit), Rhassoul, lávová zem, mýdlový kámen nebo marocký jíl. Všemi těmito jmény se nazývá jíl, který se před miliony let, na počátku třetihor, usazoval v moři na území dnešního horského masivu Atlas, který se rozpíná od území Maroka až po Tunis. Skvělé a zároveň šetrné čistící účinky mýdlového kamene znají již mnoho staletí marocké ženy, které Ghassoul už od šestého století používají jako přírodní pleťový kondicionér, mýdlo a šampón. Lávovou zem ale znali již staří Egypťané, jak dokládají papyrové svitky.

pohoří Atlas v Maroku

Marocký jíl Ghassoul je velmi bohatý na minerály - křemík, magnesium, železo, vápník, draslík a sodík - a to jsou jedny z nejvzácnějších pokladů při péči o Vaši pleť i vlasy. Díky těmto minerálním látkám má Ghassoul vynikající čisticí účinky s vysokou intenzitou a zároveň šetrně vyživuje Vaši pleť a vlasovou pokožku.

Účinky marockého jílu

Ghassoul (díky minerálům, které obsahuje)

 • pozitivně působí na pružnost kůže a stahuje póry,
 • čistí pleť a ucpané póry od nečistot,
 • odstraňuje vrstvy odumřelé kůže,
 • vstřebává škodlivé prvky, které kontaminují pokožku,
 • přirozeně reguluje tvorbu a sekreci kožního mazu
 • a zdravě stimuluje podkožní krevní oběh.

Zanechá Vaši pleť čistou a hebkou. Marocký jíl je 100% přírodní, neobsahuje žádné syntetické čistící složky, je proto vhodný pro všechny typy pleti. Pomáhá proti tvorbě akné a je velmi účinný při péči o problematickou pleť, lupénku nebo ekzémy.

Ghassoul je vhodný také pro péči o Vaše vlasy a pokožku hlavy, především pro mastné vlasy nebo při problémech s lupy. Přirozeně reguluje tvorbu kožního mazu na pokožce hlavy, čistí ji od nečistot a toxinů a stimuluje podkožní krevní oběh. Nevysušuje, zanechává kůži zvláčněnou, vyživenou a dobře prokrvenou. A to je klíč pro zdravý růst silných vlasů bez lupů.

E-shop s marockým jílem

Ghassoul, který Vám nabízíme, pochází přímo z marockého pohoří Atlas.

Ghassoul e-shop

Jíl prodáváme již namletý ve formě prášku, v baleních 100g a 250g, individuálně je možné domluvit i jiné množství, v případě zájmu nás prosím kontaktujte.

Novinky na GHASSOUL.CZ

Objednávky můžete kombinovat s produkty z našeho webu ARGANIA.CZ - upozorněte nás v poznámce objednávky. Poštovné zaplatíte pouze jednou, při celkové ceně objednávky nad 1000,- Kč je poštovné zdarma.

***

Abychom Vám vyšli maximálně vstříc, při objednávce neúčtujeme žádný poplatek za balné. Za zaslání balení Ghassoul objednaného v našem e-shopu tak zaplatíte pouze poštovné účtované Českou poštou.